Silkroad Online Hakkında Bilmedikleriniz

haber resim

2011 yılı Private Serverlerin aşırı popüler olduğu zamanlar olup çoğu meraklı Silkroad Online kullanıcısı gibi bizlerde private serverlara ilgi duyup belirli oyunlarda yer aldık. Bu dönemler Private Server sayılarında sürekli bir artış görülüyordu. Silkroad meraklısı herkes bu sektöre girmiş durumdaydı. Bir hafta arayla bir sunucu kapanıp diğeri açılıyordu, bu durumlar rahatsız olduğumuz için kendi sunucumuzu açma kararı aldık.

Kısa ve öz olarak 2012 yılı itibari ile ilk olarak 120 Cap PVP servermiz ile sektöre giriş yaptık, üstün başarı ve oyuncu kitlesi elde ettik. 4 yıl boyunca aktif olarak bu oyunumuz hizmet verdi. Ardında 110 Cap Emek serverimizi açtık. 25 Mayısta açılacak olan oyunumuzda 110 cap oyunumuzda kullandığımız web sitesini aktif edeceğiz. 110 cap serverimizde ciddi yatırımlar yaptık; Billboard reklamları, özel web sitesi, ücretsiz oyun dvd si gönderimi ve benzeri özellikler ile sektöre farklı bir bakış açısı getirdik. Fakat maalesef ki aldığımız aşırı DDOS saldırıları nedeniyle oyunumuzu kapatmak zorunda kaldık, 110 cap maceramızda bizlere yardımcı olan Cihan beye çok teşekkür ediyorum kendisi o dönemler bize büyük yardımlarda bulunmuştur.

İyisiyle, kötüsüyle güzel günlerimiz oldu. Birbirinden değişik yeniliklerle dolu oyunumuzu kullanıcılarımıza sunmuştuk,
üzerinden 5 yıl kadar geçmiş, şuan piyasada exploit ve saldırılar için birçok yeni güvenlik sistemleri geliştirilmiş durumda. Sektöre tekrardan girerek yeni bir maceraya atılmaya karar verdik. Projemizde fazla abartıya kaçmayarak eski Silkroad Online özlemini yaşatmak istedik, eskiye yönelik olarak Silkroad’ın orijinalliğini bozmadan bir oyun düzenledik. Orijinale yakın olması ve eski Silkroad anılarını yaşatması için alan adımızı SilkroadOnline.Org olarak kayıt ettik. Oyunumuzun adı Silkroad Online olduğu için server adımıza eskisi gibi TİBET adını verdik. Eskiyi yâd etmek ve kullanıcılarımızı kırmamak adına bu piyasaya adım atmış olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum.